Opava

Historie

Město Opava je historickým centrem Slezska, a nyní také statutárním městem. O jeho historii se dozvíte na stránkách www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=12700 nebo cs.wikipedia.org/wiki/Opava .

 

Památky

Můžete zde navštívit velké množství architektonických památek: www.opava.infomorava.cz/encyklopedie/seznam.phtml?typ=8,119,122,168,390,403,433&id_obce=16468&lng=$lng&menu=$menu  

 

Výstavy

Za shlédnutí stojí sbírky Slezského zemského muzea www.szmo.cz/, výstavy nově zrekonstruovaného Domu umění www.oko-opava.cz/cs/dum-umeni/aktualne.html či Obecního domu www.ok o-opava.cz/cs/obecni-dum/historie-a-soucasnost.html .

 

Kavárny

Pokud dáváte přednost jiné kultuře :-), pak navštivte Radniční kavárnu www.remark.cz/kramer.html, jazzovou kavárnu Evžen www.evzen-evzen.cz/(konají se zde i kulturní akce), kavárnu Evžen www.cafe-evzen.cz/ (také kulturní akce),  hospůdku U bílého koníčka www.remark.cz/konicek.html.

 

Restaurace

Dobře vaří v Restauraci Astron - www.astronopava.cz/?T%FDdenn%ED_menu , Kartáč Opava www.kartac-opava.cz/  - restaurace, kasino, diskotéka. 

 

Hudební kluby

www.musicbarjam.cz/www/aktuality/

www.mrkev.org/

korunaklub.cz/

www.musicclub13.cz/

www.safaribar.cz/

www.gavenda.eu/?setSection=lenies&setSubSection=vikendovy-program

 

noční klub:

www.nightclublucerna.cz/